O středisku

Skautské oddíly sdružené ve středisku Bílý los (43. oddíl Ztracená hvězda, 175. oddíl Jeleni, 315. Oddíl a 992. oddíl Arachné) vyvíjejí činnost pro děti a mládež na území Prahy 6 již od roku 1990. Zájem ze strany dětí i rodičů o členství je trvale vysoký, v současné době jsme na hranici možností vedoucích. Pro úplnost uvádíme, že středisko sdružuje také 4. skautský oddíl Tomahawk, který působí v Hostivici. Vzhledem k místní působnosti oddílu mimo Prahu 6 je tak oddíl z popisu aktivit a žádosti o dotaci celkově vynechán.

Zaměřujeme se na celkový rozvoj dětí a mládeže – sportovní aktivity, kulturní akce, poznávání přírody i památek, společné hry, zvyšování dovedností včetně samostatnosti a zejména vytváření přátelského prostředí, kde všichni – děti, mládež i dospělí – budou cítit spoluodpovědnost za kolektiv a budou ochotni také pro druhé něco udělat. Společné aktivity proto nevnímáme jako pouhou zábavu v současnosti, ale především důležitou přípravu pro život.

Činnost našich oddílů nezahrnuje jen zábavu, ale také aktivity pro občany Prahy 6 (pravidelná pomoc Spolku břevnovských živnostníků s pořádáním Pálení čarodějnic u Břevnovského kláštera) a také již tradiční a hojně navštěvovaná jarní akce Na světě nejsme sami, která kromě celodenní zábavy pro děti i dospělé pomáhá se shromážděním prostředků pro děti v rozvojových zemích.

Pravidelná činnost jednotlivých oddílů střediska probíhá v odpoledních hodinách v pracovní dny. Každý měsíc pak organizujeme víkendové či jednodenní výpravy. Jednou ročně jezdí každý z oddílů na letní tábor.

Příspěvek na dítě činí 1000 Kč za rok (pro pravidelnou činnost – schůzky). Příspěvky na víkendové výpravy a letní tábory do tohoto příspěvku nejsou započítané.